Kryesore

Ulen temperaturat në të gjithë vendin, erë e fortë në bregdet


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:45 - 24/10/21 |
Opi Nion

Gjatë ditës së sotme moti në vendin tonë do të karaterizohet nga një rënie e ndjeshme e temperaturave si pasojë e masave polare që prekin rajonin. Gjithashtu do të dominojnë vranësirat që në zonat jugore do të sjellin reshje të pakta shiu, ndërsa në bregdet do të shoqërohen me stuhi të forta ere.

Pjesa e dytë e ditës, sjell përmirësim gradual te kushteve te motit duke larguar vranësirat nga territory, por lagështira e lartë në ajër do të bëjë që i ftohti të ndjehet edhe më shumë.

Temperaturat e ajrit do të ulen ndjeshëm në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 4°C deri në 19°C.

Era do të mesatare dhe e fortë me shpejtësi 60 – 65 km/h nga drejtimi Verilindor duke sjellë në brigjet detare dallgëzim 5 apo 6 ballë.

 

Pas