Aktualitet

Udhëtarët mbi një orë që presin për të kaluar në Greqi, radhë në Kapshticë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:44 - 30/07/21 |
Opi Nion

Në pikën e kalimit kufitar të Kapshticës janë krijuar ditën e sotme radhë të gjata pritjeje për të kaluar në anën tjetër të kufirit.

Sipas News24, avaria është krijuar për shkak se pala greke është duke punuar vetëm me një sportel. Sipas qytetarëve ata kanë më shumë se një orë duke qëndruar në pritje, e aktualisht, situata vijon të mbetet e njëjtë.

Ndërkohë, duhet theksuar se pala shqiptare po vijon punën me ritme të shpejta, me 3 sportele në dalje dhe 2 në hyrje./Opinion.al

Pas