InstaBIZ

U varros me nderime, gafa e Rudina Xhungës me personazhin që është gjallë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:36 - 25/11/18 |
b.f

Së fundmi po bën xhiron në rrjetet sociale një video e gazetares Rudina Xhunga. Xhunga ka trajtuar si temë në emisionin e saj disa ditë më parë kthimin e eshtrave të Mid’hat Frashërit. Por gazetarja ngatërron vazhdimisht emrat e Mid’hat Frashërit dhe Mit’hat Havari.

“Është normale që të kthehet në Atdhe, është normale që të kthehet në shtëpi Mit’hat Havari dhe të plotësohet amaneti i fundit…” – ka thënë moderatorja.

Por Xhunga nuk e lë me kaq. Ajo e përsërit disa herë gafën dhe thotë se “Mit’hat Havari u varros me nderime”, edhe pse është gjallë. Ajo në fund bëhet e vetëdijshme për gafën e saj të herëpashershme dhe kërkon ndjesë.

Pasi bëri xhiron në rrjet edhe vetë moderatorja e publikoi videon në Instagram. Gazetarja e ka marrë me të qeshur gafën e saj.

“edhe këtë e bëra. Të ç’tensionojmë cik situatën se shumë të shara e urrejtje ka përreth,” ka shkruar Xhunga duke e shoqëruar shkrimin me emoji./Opinion.al

Pas