Kronikë

U qëllua në sy të babait të paralizuar e vajzës, detaje nga vrasja e 40-vjeçares


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:24 - 10/01/22 |
Opi Nion

Detaje të tjera janë bërë të ditura rreth vrasjes së 40-vjeçares, pasditen e djeshme, në Vaun e Dejës. Shtetasja Gjuliana Topalli u qëllua për vdekje nga ish-bashkëshorti i saj Nikolin Hila, i cili më pas qëlloi edhe mbi veten duke mbetur i plagosur rëndë.

Paraprakisht mësohet se debati mes viktimës dhe 50-vjeçarik ka qenë kujdestaria e vajzës së tyre 4 vjeçe.

Sipas “BalkanWeb”, autori i krimit kishte kërkuar ta shihte më shpesh vajzën dhe ta merrte edhe në shtëpinë e tij, por 40-vjeçarja nuk e ka pranuar këtë fakt.

Mësohet se mes Hilës dhe 40-vjeçares debatet për këtë temë kanë qenë të shpeshta, madje dyshohet se ky ishte edhe motivi kryesor i vrasjes së Gjulieta Topallit.

Bëhet e ditur se Hila e ka qëlluar 40-vjeçaren në sy të babait të saj të paralizuar dhe vajzës së tyre 4 vjeçe.

Ngjarja e rëndë ndodhi në Nënshat të Vau Dejës ndodhi rreth orës 16:44 të ditës së djeshme, ku 50-vjeçari Hila ka qëlluar me armën e zjarrit kallashnikov ish-bashkëjetuesen. Më pas ai ka qëlluar edhe veten e tij me plumb në gojë, duke mbetur i plagosur rëndë./Opinion.al

Pas