Kronikë

U përpoq të kalonte para pa leje, pranga 28-vjeçarit në Rinas


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:06 - 22/02/20 |
xhu lia

Një 28-vjeçar është arrestuar në flagrancë në aeroportin e Rinasit teksa po përpiqej të kryente një transfertë parash në mënyrë të jashtëligjshme. 28-vjeçari me iniciale L.Gj kishte fshehur në çastën e tij të brezit një sasi prej 16 000 eurosh, të cilat ky person po tentonte t’i kalonte pa i deklaruar para autoriteteve doganore.

Nga Policia Kufitare e Rinasit u bë sekuestrimi i shumës së eurove në cilësinë e provës materiale dhe në përfundim të veprimeve të para hetimore 28-vjeçari do të procedohet penalisht për veprën penale të “Mosdeklarim i të hollave dhe sendeve me vlerë në kufi”./Opinion.al/

Pas