Sociale

U njohën në Facebook, shqiptarët përdhunojnë 19-vjeçaren


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:52 - 26/06/21 |
Opi Nion

Dy të rinj shqiptarë do të përballen me drejtësinë greke pasi kanë droguar dhe përdhunuar për 3 ditë një vajzë, e më pas janë larguar me pushime.

20-vjeçarët u takuan me vajzën 19-vjeçare përmes Facebook, pasi njëri prej tyre komunikonte me të dhe  lanë një takim. Ata e  përdhunuan për tre ditë në shtëpi në Patissia dhe më pas e braktisën në portin e Pireut për t’u larguar me pushime në Mykonos, sikurse shkruajne mediat vendase.

Policia e Drejtorisë së Sigurisë së Athinës, së bashku me një njësi të Autoritetit Portual të Mykonos, pas veprimeve të koordinuara, arritën, t’i arrestojnë të rinjtë sapo shkelën në ishull duke i rikthyer në Athinë ku do të përballen me akuzën e prokurorisë.

Gjithçka filloi të mërkurën e kaluar. Dy shqiptarët 20-vjeçarë, sikurse denoncoi viktima, nisën një bisedë me të përmes Facebook dhe më pas arritën të dilnin me të. Pasi u takuan, ajo pretendon se i hodhën diçka dhe e çuan në një apartament në Patisia ku për tre ditë e përdhunuan. Të shtunën në mëngjes, dy përdhunuesit së bashku me vajzën, e cila siç raportoi ajo ishte ende e droguar, morën trenin dhe shkuan në zonën e Pireut. Atje, ata e lanë 19-vjeçaren shqiptare dhe hipën në anije për të shkuar me pushime në Mykonos./Opinion.al

 

Pas