Kryesore

Italia prek çerekfinalen, koha shtesë ndal Austrinë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:35 - 26/06/21 |
Opi Nion

Edhe pse nuk e pati të mundur të finalizojë gjithçka në 90 minuta, Italia ka arritur të dalë me fitore nga stadiumi i Uemblit duke siguruar tashmë vendin e saj në çerekfinalet e Euro 2020.

Përballë Austrisë, të kaltrit mbyllën 0-0 kohën e rregullt të ndeshjes dhe pavarësisht sulmeve të vazhdueshme në portën kundërshtare, arritën të prekin rrjetën vetëm në minutën e 95, pas një goditjeje të sukseshme nga Chiesa.

Ndërkohë, Pesina ka thelluar rezultatin në minutën 105 pas një asisti nga Spinazzola. Edhe pse Austria e ka ngushtuar diferencen në minutën 114 përmes Kalajdzic, ndeshja është mbyllur 2-1 në favor të italianëve. /Opinion.al

Pas