Kronikë

U kap me arsenal armësh/Çaushi, daja i Elton Deliut që u vra bashkë me nënën në 2008Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:16 - 19/08/22 |
Opi Nion

Kujtim Çaushi 62 vjecari i cili u arrestua ditën e djeshme gjatë operacionit, në të cilin u sekuestrua një arsenal armësh është daja i Elton Deliut i cili u ekzekutua bashkë me nënen e tij Flutura Deliu më 27 dhjetor 2008.

Sipas news 24, arsenali i armëve u zbulua në një ambient të përshtatur ngjitur me banesën në pronësi të Elton Deliut por që administrohej nga daja i tij i cili përfundoi në pranga, ndërsa djali i tij Erlind Caushi shpall në kërkim.

Ky i fundit sapo ka pikasur policinë mësohet së është larguar me urgjencë duke iu shpëtuar prangave.

Elton Deliu u ekzekutua bashkë me nënën në apartamentin e tyre në katin e gjashtë të bëj pallati mbrapa Presidencës, në rrugën “Perlat Rexhepi”.

Mendohet se fillimisht, autorët e krimit mafioz goditën me një plumb në kokë të ëmën, Flutura Deliu, 52 vjeçe, dhe më pas qëlluan me plumba 32-vjeçarin.

Pas