Aktualitet

U kap me armë te selia e PS, dënohet me 5 vite burg Vladimir Gjuta


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:06 - 07/04/21 |
Opi Nion

Gjykata e Tiranës dënoi me 5 vite burg, Vladimir Gjutën, i arrestuar me armë me vete pranë selisë së PS në shkurt të vitit të shkuar.

Vendimi është dhënë ditën e sotme, ndërsa Gjuta u fajësua për “mbajtje pa leje të amëve luftarake” dhe për “mbajtje pa leje të armëve të ftohta”.

Kujtojmë se Gjuta u arrestua më 10 shkurt të 2020, pranë selisë së Partisë Socialiste, ku u kap i armatosur. Ai u pikas nga gardistët, që shoqëronin kryeministrin Edi Rama dhe ministrat që ndodheshin në seli pasi po zhvillohej mbledhja e kryesisë së PS./Opinion.al

Pas