Aktualitet

U gjet i pajetë, policia: 69-vjeçari preu damarët e u hodh nga kati i 4


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:49 - 23/05/21 |
Opi Nion

Policia në një njoftim zyrtar ka sqaruar se personi që u gjet i pajetë ditën e sotme në Elbasan nuk ësht ëvrarë por dyshohet se ka prerë damarët dhe është vetë-hedhur nga banesa ku banonte.

Mësohet se trupi i pajetë që u gjet i përket një 69-vjeçari me iniciale R.K. Ai jetonte vetëm në banesë dhe paraprakisht dyshohet se është vetëhedhur nga kati i katërt i pallatit.

“Nga kqyrja e turpit  dhe e banesës  rezultoi se ky shtetas jetonte i vetëm  në banesë  dhe dyshohet se  ka prerë damarët e duarve me mjet të mprehtë (thikë) dhe më pas është vetëhedhur nga kati i 4 i pallatit ku banonte”, thuhet në njoftimin e policisë.

Grupi hetimor vijon punën për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes. Fillimisht u raportua se viktima mund të kishte humbur jetën si pasojë e goditjeve me sende të forta të kokë pasi iu gjetën dëmtime./Opinion.al

Pas