Kronikë

U dhunua me leva/ “Oh nëna ime”, lutja e kancelarit të gjykatës ndaj agresorëve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:32 - 11/04/22 |
Opi Nion

Disa persona janë shoqëruar nga policia dhe po merren në pyetje, një ditë pas dhunimit me leva të kancelarit të gjykatës së Elbasanit, Ledio Sulkuqi. Ndërkohë ende nuk ka asnjë të dhënë për autorët e ngjarjes.

Edhe pse Policia e Elbasanit ka dyshime se sulmi ndaj zyrtarit ka ndodhur për shkak të detyrës, sipas news 24, Sulkuqi nuk ka zgjedhur të bashkëpunojë me uniformat blu. Gjithsesi nuk përjashtohet pista që kancelari të jetë qëlluar edhe për arsye personale ndaj është duke vijuar hetimi mbi ngjarjen.

Grupi hetimor ka sekuestruar kamerat e sigurisë në zonë, ndonëse ndriçimi me led në lagjen muzeale e bën të vështirë identifikimin e dy agresorëve.

Burime bëjnë të ditur se dy personat, kanë parkuar mjetin në hyje ë rrugës “Egnatia” dhe me shpejtësi kanë arritur te 51-vjeçari e kanë nisur ta godasin me sende të forta. Më pas, ata janë larguar në drejtim të paditur.

Në këto momente Sulkuqi është dëgjuar të rënkojë “ Oh moj nëna ime”. Duke dashur t’i shpëtojë kalimtarëve pasi është banues në lagjen “Kala” i gjakosur është ngritur në këmbë dhe është fshehur në rrugicën më të afërt ku duken ende të freskëta njollat e gjakut.

Gjendja e rëndë shëndetësore ka bërë që ai ti drejtohet spitalit të Elbasanit për mjekim, ku raportohet se pas marrjes së ndihmës parë është jashtë rrezikut për jetën. Ka qenë spitali i Elbasanit i cili ka njoftuar policinë.

Policia më herët tha se Sulkuqi është goditur nme ende të forta në kokë dhe ndohet në spital jashtë rrezikut për jetën./Opinion.al

Pas