Aktualitet

U dëmtua nga tërmeti,Gjykata e Tiranës merr vendimin për prishjen e pallatit në kryeqytetBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:49 - 19/12/22 |
Opi Nion

Gjykata e Tiranës i ka dhënë të drejtë Bashkisë së Tiranës për prishjen e Pallatit Nr. 4, të dëmtuar nga tërmeti në rrugën “Myslym Keta”,

Gjykata vendosi të rrëzojë pretendimin e PD e cila kishte depozituar kërkesën për të mos lejuar shembjen e pallatit.

Më herët, Instituti i Ndërtimit, i cili është institucioni që bën vlerësimin dhe ekspertizën teknike për sigurinë e një ndërtese rikonfirmoi se Pallati Nr.4 në rrugën “Myslym Keta” në Tiranë, paraqet rrezik të lartë për banorët dhe duhet shembur.

Të gjitha familjet e pallatit të dëmtuar përfitojnë shtëpi në apartamentet e reja në lagjen “5 Maji”, si dhe trajtohen prej disa muajsh me bonusin e qirasë deri në hyrjen në banesë.

Pas