Aktualitet

U arrestua sapo mbaroi mbledhjen me vartësit, detaje për Fatos Tushen


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:46 - 06/07/21 |
Opi Nion

Detaje të reja kanë dalë nga arrestimi i kryebashikakut të Lushnjës, Fatos Tushe, i cili akuzohet për veprën penale të korrupsionit.

News24 raporton se aktualisht në zyrën e Tushes janë rreth 30 policë që ushtrojnë kontrollet e tyre.

Mësohet se ata po verifikojnë dokumentet, ndërkohë që Tushe po merret në pyetje në komisariat. Po ashtu bëhet e ditur se Tushe ka zhvilluar mëngjesin e sotëm një mbledhje me vartësit e tij dhe sapo ka përfunduar ky takim, në zyrë i zbarkoi policia.

Kujtojmë se ngjarja është duke u zhvilluar me urdhër të SPAK, ndërkohë që sipas burimeve deri më tani janë arrestuar 10 persona./Opinion.al

Pas