Aktualitet

U arrestua për vrasjen e Edmond Papës, del fotoja e Albano VelosBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:16 - 03/01/23 |
Opi Nion

Ky është 30-vjeçari, Albano Velo, i arrestuar si autor i dyshuar i vrasjes së Edmond Papës. Ndërkohë është shpallur në kërkim bashkëautori A. B., 44 vjeç, banues në Tiranë.

Nga hetimi rezultoi se autorët e kanë ndjekur për disa ditë Edmond Papën, para dhe ditën e ngjarjes deri në realizimin e krimit.

Në cilesinë e provave materiale është gjetur dhe sekuestruar automjeti tip “Audi” i përdorur nga autorët e dyshuar para dhe pas ngjarjes, pamje filmike dhe 3 aparate celularë.

Pas