Aktualitet

U arrestua për korrupsion, lihet në burg kreu i Kadastrës së Beratit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:28 - 28/01/21 |
Semiljana Azizi

Gjykata Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka lënë në burg drejtorin e Kadastrës  së Beriatit Ervin Nelaj.

Drejtori i Kadastrës së Beratit u arrestua dy ditë me parë nga policia e Beratit, me urdhër të prokurorisë së Posaçme, transmeton “News 24”.

Bëhet me dije se SPAK në bashkëpunim me policinë e Beratit e ka hetuar për 9 muaj kreun e Kadastrës. Sipas këtij hetimi pretendohet se janë siguruar prova të konsiderueshme për shtetasi Ervin Nelaj, në cilësinë e Drejtorit të Drejtorisë Vendore të Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Berat, dhe për punonjësit të tjerë në këtë institucion.

Provat e siguruara dëshmojnë se të akuzuarit kanë marrë në disa raste përfitime monetare të parregullta, me qëllim për të kryer veprime që lidhen me detyrën e tyre, për legalizimin e objekteve informale dhe regjistrimin e titujve të pronësisë./Opinion.al

Pas