Aktualitet

U akuzua si i dehur, Paloka: Ramës i kthyem përgjigjen që meritonte, të bëjmë testetBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:53 - 10/11/22 |
Opi Nion

Deputeti i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka reaguar pas akuzave të PS-së se ai u paraqit i dehur në seancën plenare.

Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, Paloka tregon atë se çfarë ndodhi në seancë.

Ai u shpreh se bashkë me kolegun Leskaj, ndërkohë që seanca ishte ndërprerë i kanë kthyer Ramës një përgjigje që e meritonte. Sipas deputetit, ky reagim erdhi pas një tjetër provokimi të kryeministrit Rama ndaj deputetëve të opozitës.

Paloka deklaroi se është i gatshëm të bëjë një test për alkoolin, ashtu sikurse kërkoi që edhe pala tjetër të testohet.

“E verteta e asaj qe ndodhi sot ne seance .

Me qe , sic e kane zakon qe nga koha e baballareve dhe metodave te dizinformimit te Sigurimit te Shtetit, Rama dhe zarbot e tij , sajuan sot per mua dhe kolegun Leskaj, nje histori me “te dehur” qe leshojne fyerje pa dogane ne Parlament , po sqaroj qe :

-Po, pas nje tjeter provokimi sot te Rames ndaj deputeteve te opozites, nderkohe qe seanca ishte nderprere, une dhe deputeti Leskaj thjeshte i kthyem atij pergjigjen qe meritonte dhe ashtu si e meritonte.

Nuk jemi marre me askend tjeter pervecse me nje palaço qe fatkeqesisht sot eshte kryeminister dhe mendon se mund te sillet me shqiptaret, perfshi deputetet e opozites, sikur te jene skllever te tij.

Kete pergjigje do ta marre edhe me te qarte nga gjithe ata shqiptare qe ju ka ardhur ne maje te hundes jo vetem me te zezat e ketij kryeministri por dhe me arrogancen e poshtrimin qe ju ben cdo dite.

Sa per ate justifikimin qesharak se ne paskemi qene “te dehur” kur kemi fyer Ramen , mund te bejme teste te dyja palet . Po Rames do i duhet te bej testin e droges se e di kushdo qe e njeh se nuk hyn ne asnje seance te rendesishme parlamentare pa i thithur ca viza kokaine…

Dje e ndoqen te gjithe se si ai fyeu deputetet e opozites qe ishin ne salle , praktikisht fyeu gjithe opoziten dhe jo per here te pare. Asnje reagim nuk pati ndaj tij. As edhe nje verejtje formale. Nderkohe sot kerkohet perjashtimi i deputeteve te opozites se paskemi fyer Ramen!!!

Ne do na perjashtojne se “te dehur” paskemi fyer Ramen! Ramen a do ta perjashtojne qe vjen i droguar ne cdo seance dhe fyen jo vetem deputetet po gjithe shqiptaret ?

Me 12 nentor cdo shqiptar duhet ti jap pergjigje ketij monstre!”, shkruan Paloka.

Partia Socialiste i kërkoi Kuvendit të Shqipërisë që të vendosë masë disiplinore me përjashtim 10 ditor nga Kuvendi për deputetet Edi Paloka dhe Bujar Leskaj./Opinion.al

 

Pas