Sport

U aksidentua me makinë, humb jetën futbollisti 27-vjeçar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:41 - 27/12/20 |
Semiljana Azizi

Futbollisti Maksimiliano Pereira ka humbur jetën nga një aksident automobilistik. Polumbarët arritën të nxirrnin nga kanali i Penitentes trupin e mbrojtësit 27-vjeçar dhe pas analizave u konfirmua identetit dhe vdekja e tij.

Mësohet se, Pereira po udhëtonte me automjet ditën e shtunë pasdite, ndërsa makina e tij rrëshqiti dhe ra brenda në kanal. Futbollisit nuk ka mundur të dilte nga makina dhe sot polumbarët nxorën trupin e tij në orën 9 mëngjesit të sotëm.


Në karrierë, Pereira ka luajtur me klubet e Rasing, Sport Bois, Deportivo Santanit, Liverpulit të Uruguajit dhe Sentral Espanjolit.

Klubet Sentral Espanjol dhe Liverpul shprehën dhimbjen në rrjetet sociale për lajmin e hidhur./Opinion.al

Pas