Bota

Turisti rrezikon burg pasi gdhendi inicialet tek muret e Koloseut


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:57 - 26/09/20 |
el ida

Një turist irlandez është akuzuar për vandalizëm pasi ka gdhendur në Koloseun e Romës inicialet e tij.

Karabinierët u lajmëruan nga rojet private të monumentit 2000-vjeçar dhe arrestuan 32-vjeçarin, emri i të cilit nuk është bërë i ditur.

Turisti akuzohet për dëmtim të trashëgimisë historike dhe artistike dhe mund të dënohet me një vit burgim ose të gjobitet me jo më pak se 2 000 euro.

Në vitin 2014, një turist rus u gjobit me 20 000 euro pasi gdhendi shkronjën K në Kolose./Opinion.al

Pas