Aktualitet

Turistët lodhen në “Curraj të Epërm”, autoritetet shqiptare iu dërgojnë helikopterinBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:55 - 05/08/22 |
Opi Nion

Dy turistë gjermanë nuk kanë mundur të vijojnë më ecjen e tyre në zonën e quajtur “Curraj i Epërm”  për shkak të lodhjes dhe errësirës.

Pas disa orësh kërkimesh intensive në këmbë në terrenin e thepisur, policët bënë të mundur gjetjen e tyre dhe më pas i transportuan me helikopter drejt Tiranës.

Punonjësit e Policisë fillimisht i nxorën 2 turistët nga terreni i rrezikshëm dhe më pas i kanë transportuar ata deri në vendin ku ishte e mundur ulja e helikopterit.

Më pas turistët, me ndihmën e helikopterit, janë transportuar në spitalin e Tiranës dhe aktualisht ndodhen në gjendje të mirë shëndetësore.

Pas