Aktualitet

Tubimi për pritjen e Bashës në Kavajë, policia procedon 24 persona


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:01 - 12/03/21 |
Opi Nion

Pas takimit elektoral të kreut të Partisë Demokratike Lulzim Basha në Kavajë, ku dhjetëra qytetarë ishin mbledhur duke mos respektuar masat anti-COVID, mësohet se janë proceduar penalisht 24 persona.

24 personat janë proceduar për organizim të tubimit të paligjshëm dhe bllokim të lëvizjes së mjeteve, raporton news 24.

Kujtojmë se policia dje bëri thirrje për respektimin e këtyre rregullave nga të gjitha partitë gjatë kohës së fushatës dhe se deri kur rregullat në fuqi do ta ndalojnë grumbullimi e mbi 10 personave, Policia e Shtetit është e detyruar të penalizojë shkelësit.

Sakaq, autoritetet i kërkuan subjekteve politike bashkëpunim ose në të kundërt penalizimet me gjobat përkatëse do të jenë të pashmangshme./Opinion.al

Pas