Bota

Trump do të njohë rezultatin? Deklarata për të ardhmen që hodhi dyshime


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:55 - 14/11/20 |
Al Do

Presidenti i SHBA Donald Trump ka folur publikisht për herë të parë që pas daljes së rezultatit të zgjedhjeve presidenciale të cilin ai ende nuk e ka njohur.

Në një konferencë shtypi në Shtëpinë e Bardhë, Trump foli mbi përgjigjen e qeverisë së SHBA ndaj pandemisë dhe këmbënguli se ai nuk do ta vinte vendin në bllokim “në asnjë rrethanë”.

Por presidenti bëri dhe një referencë në lidhje me zgjedhjet duke thënë se nuk e dinte çfarë do të ndodhte me “ndonjë administratë tjetër”, duke paralajmëruar kështu një lëkundje nga pozita e tij për të mos njohur rezultatin.

“Kjo administratë nuk do të kthehet më tek izolimi çfarëdo të ndodhë në të ardhmen. Kushedi se kush administratë do të jetë. Besoj se koha do ta tregojë, por ju siguroj se kjo jona nuk do kthehet pas tek izolimi”, tha Trump./ Opinion.al

Pas