Sport

“Tronditet” bota e futbollit, ish-sulmuesi gjendet i vdekur në rrugë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:21 - 22/04/19 |
Opi Nion

Ish-sulmuesi brazilian i Vasco de Gama, Valdiram Caetano de Morais është gjetur i vdekur në rrugët e Sao Paulo.

Ish-ylli brazilian ishte person problematik, pasi u përfshi në trafikimin e lëndëve narkotike dhe të alkoolit.

36 vjeçari nuk kishte një vendbanim fiks dhe shpesh ishte i përfshirë në miqësi të keqe, por mbrëmja e kësaj të diele ka qenë fatale për Morais.

Sipas autoriteteve, ish-futbollisti kishte shenja dhune në trup, gjë e cila tregon se 36-vjeçari është vrarë. Lidhur me ngjarjen policia ka arrestuar tre persona, të cilët dyshohen si autorët e vrasjes së ish-futbollistit.

Valdiram Caetano de Morais ishte papunë dhe i pastrehë, klubi Vasco de Gama vendosi ta ndihmonte dhe në 2018 atij i pagoi një periudhë rehabilitimi në një klinikë në San Paolo. Ai qëndroi atje për të paktën 6 muaj, deri kur u shpall i humbur dhe më pas u gjet i vrarë./ Opinion.al E.Xh.

 

Pas