-Jetë dhe Stil

5 sinjale që tregojnë se keni probleme me uljen e kalorive në trup


               Publikuar në : 19:54 - 22/04/19 |
xhu lia

Kombinimi i dietave dhe ushtrimeve fizike çon në rënien në peshë. Megjithatë ndonjëherë heqja e shumë ushqimeve, çon në uljen e kalorive që duhet të marrë trupi. Kaloritë janë të domosdoshme për trupin dhe mungesa e tyre sjellë probleme. Ja disa nga sinjalet që dërgon trupi për të treguar se ka mungesë kalorish.

1-Kapsllëku

2-Lodhje trupore

3-Rënie e flokut

4-Ndjesia e të ftohtit

5-Pagjumësi

Këto janë sinjalet që dërgon trupi juaj për të treguar se ka diçka që nuk shkon me kaloritë që merrni dhe për këtë arsye nuk duhen injoruar./Opinion.al/

 

Pas