Kronikë

Tritoli në makinë/ Harizaj pronar i një lokali, po dërgonte në shtëpi kamarierin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:23 - 07/01/22 |
Opi Nion

Detaje të reja zbulohen nga atentati me tritol që ndodhi në orët e para të mëngjesit të sotëm në zonën e Unazës së Re në Tiranë, ku një makinë shpërtheu në lëvizje.

Sipas Klan News, shoferi Mikel Harizaj që ka mbetur i plagosur është pronar  një lokali në zonën e Xhamllikut në kryeqytet. Ai ka në pronësi gjithashtu edhe një market në po të njëjtën zonë.

Ndërsa pasagjeri, që gjithashtu është i plagosur, Serini Dumi, punon si kamarier në lokalin e Mikel Harizajt. Ky i fundit ka qenë duke çuar për në shtëpi 26-vjeçarin, kur ndodhi ngjarja.

Por gjatë rrugës, automjeti tip Mazda shpërtheu me tritol. Hetuesit besojnë se bëhet fjalë për një shpërthim me telekomandim. Lëndë plasëse ishte vendosur poshtë makinës nga krahu i shoferit.

Mikel Harizaj 42 vjeç dhe Serini Dumi 26 vjeç ndodhen në Spitalin e Traumës në gjendje të rëndë shëndetësore.

Ngjarja ndodhi rreth orës 02:50 në Unazën e re të Tiranës. Mikel Harizaj është një emër i njohur për drejtësinë pasi në vitin 2009 kishte plagosur me granatë 3 persona në Vlorë. 

Pas