Kronikë

Tritol biznesit në autostradë, kush është pronari, policia jep detaje


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:11 - 21/06/21 |
Opi Nion

Një shpërthim me lëndë plasëse është regjistruar vetëm pak minuta para mesnatës në një mobileri në aksin rrugor Lezhë-Milot.

Mësohet se lënda plasëse ka shpërthyer në mobilierinë në pronësi të shtetasit Dëfrim Ajazi, banues në Tiranë, ndërsa janë shkaktuar vetëm dëme materiale. Në vendngjarje kanë shkuar forcat e policisë, të cilat po punojnë për sqarimin e rrethanavë të ngjarjes.

“Më datë 20.06.2021, rreth 23:40, në aksin rrugor Lezhë-Milot,, në mobilerinë në pronësi të shtetasit D.A., banues në Tiranë,   ka shpërthyer një sasi e  dyshuar lëndë plasëse, e cila ka shkaktuar vetëm dëme materiale. Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar forcat e Policisë dhe grupi hetimor ku po vijon puna për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit”, thuhet në njoftimin e policisë./Opinion.al

 

Pas