Kryesore

Tri medalje ari për Shqipërinë, peshëngritësi Ertjan Kofsha shkëlqen në EuropianBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:05 - 15/08/22 |
Opi Nion

Tri medalje të arta për Shqipërinë në peshëngritje, për moshat moshat U-15 dhe U-17.

Ertjan Kofsha ka mahnitur me performancën e tij Kampionatin Europian të peshëngritjes që po mbahet në Raszyn të Polonisë.

Kofsha, i cili garoi në peshat 89 kg, dominoi ndaj rivalëve, duke ngritur 145 kg në stilin e shkëputjes, 168 në stilin e shtytjes, për ta mbyllur dygarëshin me plot 308 kg.

Pas 3 medaljeve të bronzit nga  Enkileda Carja për moshat U-15, Shqipëria del nga ky kampionat me 6 medalje./Opinion.al

Pas