Rajoni

Treni përplas makinën në Kosovë, të paktën 6 të plagosur nga aksidenti


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:13 - 11/10/21 |
Opi Nion

Të paktën gjashtë persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e një aksidenti në Klinë të Kosovës. Aksidenti ka ndodhur mes trenit dhe një makine.

Bëhet me dije se lajmi është konfirmuar nga autoritetet policore.

Të lënduarit janë duke marr trajtim mjekësor në spital.

“Sot me datë 11.10.2021, rreth orës 18:00, Policia është informuar për një aksident trafiku në mes trenit të udhëtarëve dhe një veture, si pasojë e këtij aksidenti 6 persona kanë pësuar lendime trupore të njejtit janë dërguar në spitalin rajonal në Pejë”, thuhej në njoftim./Opinion.al

Pas