Sport

Tre raste me COVID në skuadër, ankth në klubin e futbollit gjerman


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:24 - 15/04/21 |
Opi Nion

Tre raste pozitive me koronavirus janë konfirmuar në klubin gjerman të Herta Berlin.

Bëhet fjalë për trajnerin, Pal Dardai dhe ndihmësit e tij Admir Hamzagiç dhe Dodi Lukebakio. Ndër të tjera thuhet se 3 personat iu nënshtruan testeve dhe zbuluan se ishin pozitiv ndaj virusit.

Ndërkohë që pas marrjes së përgjigjes pozitive të testit pjestarët janë izoluar në shtëpi.

Ndër të tjera në klubin kryeqytetas pjestarët e tjera janë të shqetësuar sepse për shkak të kontaktit në skuadër mund të ketë të infektuar të tjerë./Opinion.al

Pas