Kryesore

Trajneri përgjegjës kryesor? Reja i ngarkuar emocionalisht: Kishte gabime individuale



Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:45 - 27/09/22 |
Opi Nion

I ngarkuar emocionalisht është shfaqur trajneri Edi Reja në përfundim të ndeshjes me Islandën, ku Shqipëria doli vetëm me një pikë. Reja ka pranuar se përgjegjësia kryesore është e trajnerit, por ka pohuar se ka patur edhe gabime individuale.

“Trajneri është i pari që cilësohet fajtor, por ka patur gabime edhe individuale. Kemi patur mungesa nga pikëpamja fizike. Mungonte Gjimshiti, Ismaili ishte keq, Abrashi nuk ndjehej mirë, Lenajni gjithashtu. Lojëtarë që kanë patur probleme fizike. Është e qartë që përgjegjësia është e të gjithëve. Bëra ndryshimet dhe pastaj  Xhasula u ndje keq dhe nuk kisha mundësi të kryeja ndryshime”, tha Reja./Opinion.al

Pas