Sport

Tragjike në futboll, dy lojtarë vdesin në fushë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:59 - 26/12/21 |
Opi Nion

25 dhjetori ka qenë ditë tragjike për futbollin. Dy futbollistë kanë gjetur vdekjen në fushën e lojës, në Oman dhe Algjeri.

Lojtari i Muscat FC, Mukhaled Al-Raqad, në Oman, ndërroi jetë pas një infarkti në zemër; ndërsa Sofiane Loukar, i MC Saïda, në kategorinë e dytë algjeriane, vdiq pasi mori një goditje të fortë në kokë gjatë ndeshjes.

Al-Raqad pësoi infarkt gjatë nxemjes përpara ndeshjes dhe pavarësisht se mori menjëherë ndihmën mjekësore, nuk mbijetoi dot.

Ndërkohë që Loukar u përplas kokë më kokë me një kundërshtar dhe fillimisht gjithçka u duk në rregull. Sipas gazetës “El Khabar”, ai u trajtua nga mjekët e ekipit dhe u kthye sërish në lojë. Pas 10 minutash, ai u rrëzua në tokë dhe nuk u ngrit më.

Pas