Kronikë

Trafik droge dhe vjedhje,OFL iu kërkon deklarimin e pasurisë 4 të dënuarve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:24 - 05/10/20 |
Opi Nion

Trafik droge dhe vjedhje, OFL iu kërkon deklarimin e pasurisë 4 të dënuarve

Operacioni Forca e Ligjit iu ka dërguar formularin e deklarimit të pasurisë katër të dënuarve për vepra të ndryshme penale.

Bëhet fjalë për  Elion Fizi (Mati), banues në Kuçovë, i dënuar në Zvicër, për veprën penale “Shitja e lëndëve narkotike”;

Fatbardh Dulla, banues në Berat, i dënuar për veprën penale “Trafikimi i narkotikëve”;

Ritvan Caka, banues në Berat, i dënuar për veprën penale “Trafikimi i narkotikëve”, kryer në bashkëpunim, mbetur në tentativë;

Mariglen Marko, banues në Berat, i dënuar në Greqi, për veprën penale “Vjedhja me dhunë”, e mbetur në tentativë.

Këta perosna, duhet t’u përgjigjen me shkrim, brenda 48 orësh, të gjitha pyetjeve të OFL-së dhe më pas, përgjigjet e marra do t’i dërgohen SPAK-ut, për veprime të mëtejshme./ Opinion.al

Pas