Aktualitet

Tiranë/ Sekuestrohen 2,000 litra naftë kontrabandë në një banesëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:25 - 14/09/22 |
Opi Nion

2000 litra naftë kontrabandë janë sekuestruar në një banesë në rrugën “Azem Galica” në Tiranë.

Policia bën me dije se bazuar dhe në informacionet e marra në rrugë operative, se një person ushtronte aktivitet të paligjshëm në fushën e tregtimit të hidrokarbureve, në banesën e tij, u organizua operacioni policor i koduar “Diesel 2”.

Si rezultat i këtij operacioni u arrestua në flagrancë shtetasi B. S., si dhe u procedua penalisht shtetasi G. P., të dy banues në Tiranë.

Nga veprimet hetimore të kryera ka rezultuar se B. S. ushtronte aktivitetin e paligjshëm të tregtimit të hidrokarbureve, në bashkëpunim me G. P., që e kishte punësuar.

Gjatë kontrollit në banesën e B. S. u konstatua një ambient i përshtatur për vendosjen e një pompe karburanti dhe një depozite metalike, e cila ishte e mbushur me 2000 litra naftë, e dyshuar kontrabandë.

Pas