Kronikë

Një tjetër vajzë del në historinë e vrasjes së Martin Çeços, kush është ArjolaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:41 - 14/09/22 |
Opi Nion

Në historinë e vrasjes së 26-vjeçarit Martin Çeço del një tjetër vajzë. Ajo është Arjola Hamza, nga fshati Goskovë i Korçës. Ajo është intervistuar nga gazetari Spartak Koka i emisionit Uniko në Klan Plus. Arjola tregon se Martin Çeço e kishte kërkuar disa kohë më parë për nuse.

Për t’i kërkuar dorën, Martini kishte shkuar i shoqëruar nga Xhoni Potka, kunati i Tina Pajollarit, dhe një person tjetër i quajtur Arteri i cili merrej me mblesëri në fshatin Goskovë dhe për këtë ai merrte rreth 1 milion Lekë të vjetra.

Arjola thotë se e ka njohur Martinin kur i shkuan t’i kërkonin dorën. Por ajo nuk pranoi se në atë kohë ishte e lidhur. Bëhet fjalë për vitin 2019.

Nga deklarimet e Arjolës kuptohet se Martin Çeço kishte njohje me Xhoni Potkën, i cili është kunati i Tina Pajollarit, vajza që është konsideruar “mollë sherri” për vrasjen e 26-vjeçarit, por që tani 18-vjeçarja mohon deklarimet e saj të para në polici.

Në intervistën për emisionin Uniko, Tina Pajollari tregoi se së fundmi motra e saj është ndarë nga bashkëshorti Xhoni Potka. Ndarja ndodhi pas vrasjes së Martinit, pasi mesa duket kishte mësuar se Xhoni Potka kishte njohje me të ndjerin Martin Çeço.

Spartak Koka: A mund të më tregoni si e njihni Martin Çeçon?

Arjola Hamza: Martin Çeço erdhi me Arterin dhe me Xhoni Potkën nga Goskova, erdhi në shtëpinë time që në 2019.

Spartak Koka: Për çfarë?

Arjola Hamza: Për të më kërkuar dorën.

Spartak Koka: Për t’u martuar?

Arjola Hamza: Për t’u martuar.

Spartak Koka: Dhe përse nuk e pranuat?

Arjola Hamza: Po unë nuk e desha se kisha një lidhje tjetër në Facebook me një djalë tjetër.

Spartak Koka: Çfarë ndodhi pastaj? Kush erdhi këtu? Xhoni ju njihte juve familjarisht?

Arjola Hamza: Po Xhoni na njihte dhe Arteri. Të deshëm për nuse, tha, i njihte prindërit e mi dhe je vajzë e mirë e kështu…

Spartak Koka: Djalin e pe? E takove Martinin?

Arjola Hamza: E takova Martinin edhe Arteri më detyronte të dilja foto me Martinin.

Spartak Koka: Si të dilje foto?

Arjola Hamza: Dola bashkë me Martinin, por të besuar motrat e Martinit që kishin ardhur në shtëpinë time. Dhe më tha Arteri dil foto.

Spartak Koka: Nuk dole ti?

Arjola Hamza: Dola një foto, po pastaj e mbyllëm muhabetin që atë ditë.

Spartak Koka: Ti i the jo?

Arjola Hamza: Unë i thashë nuk dal se kam një lidhje tjetër në Facebook.

Spartak Koka: Në rast se nuk do ishe e lidhur, do martoheshe me Martinin?

Arjola Hamza: Po ai djali i mirë ishte, ishte i urtë. Djalë i sinqertë më dukej.

Spartak Koka: Po Xhoni Potkën e njeh?

Arjola Hamza: Nga larg e njoh, kështu nga afër s’e kam takuar ndonjëherë.

Spartak Koka: Po juve familjarisht ju njihte Xhoni apo Arteri? Të dy erdhën?

Arjola Hamza: Të dy erdhën.

Spartak Koka: Po Xhoni vinte për herë të parë?

Arjola Hamza: Për herë të parë.

Spartak Koka: Xhoni e kishte shok Martinin?

Arjola Hamza: Nuk e di unë ç’kishte Xhoni.

Spartak Koka: Arteri do merrte lekë për mblesërinë që do bënte me ju?

Arjola Hamza: Arteri merr lekë, kështu kam dëgjuar, merr nga 1 milionë e ca lekë./Tv Klan

 

Pas