Kronikë

Tiranë/ Publikohet videoja, momenti kur makina përplas çiftin dhe fëmijën e tyre


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:38 - 08/05/22 |
Opi Nion

Është publikuar videoja e momentit të aksidentit të ndodhur ditën e sotme në rrugën e Kavajës në Tiranë, ku një makinë “Mercedez G-Class” përplasi një çift dhe foshnjën e tyre teksa po kalonin në vijat e bardha.

Në video shihet se çifti Arjan dhe Vilma Konomi, ndodhen në trotuar në pritje të semaforit, dhe sapo hapet drita jeshile e cila u jep akses kalimtarëve për të kaluar rrugën, burri dhe gruaja bashkë me karrocën e fëmijës nisen të qetë për në anën tjetër të trotuarit, por në mes të rrugës mjeti “Mercedes G-Class” i drejtuar nga 39-vjeçari Ajas Sulejmani i përplas, duke rrëzuar karrocën ndërsa merr para çiftin.

Janë kalimtarët ata të cilët u japin ndihmën e parë të plagosurve ndërsa njoftojnë dhe ambulancën.

Ndërkohë siç shihet edhe në video drejtuesi i mjetit por dhe pasagjeri janë larguar menjëherë në vendngjarje.

Arratisja e dy personave që kanë qenë brenda mjetit luksoz që shkaktoi aksidentin ka zgjatur vetëm pak orë.

Ka qenë fillimisht pasagjeri ai që ka rënë në pranga dhe më pas drejtuesi i mjetit Ajas Sulejmani, i cili ndodhej në ambientet e një spitali privat.

39-vjeçari Ajas Sulejmani ka qenë i shpallur në kërkim nga drejtësia Britanike, pasi akuzohet për trafik droge. Ndërkohë që më herët u raportua se ai gjatë viteve të fundit punonte në Gjermani.

Pas