Kronikë

Tiranë/Burri dhunon gruan dhe arrestohet, vëllai dhe nipi i saj hakmerren


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:30 - 31/10/21 |
Opi Nion

Një situatë e dhunës në familje ka avancuar edhe më tepër, pasi vëllai dhe nipi i të dhunuarës janë hakmarr ndaj bashkëshortit dhunues. Ngjarja ka ndodhur në Tiranë dhe pas ndërhyrjes së policisë është arrestuar 61-vjeçari S.R., ndërsa është shpallur në kërkim kunati i tij bashkë me të birin.

“Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.5 bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit S. R., 61 vjeç, pasi ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes së tij. Në vijim të veprimeve u shpallën në kërkim shtetasit M. N, 52 vjeç dhe E. N, 20 vjeç (babë e bir), pasi kanë goditur shtetasin S. R, 61 vjeç (kunati i tyre),” njofton policia./Opinion.al

 

Pas