Aktualitet

Tirana ”pushtohet” nga mjegulla


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:03 - 19/01/20 |
Opi Nion

Mbrëmjen e sotme Tirana është përfshirë nga mjegulla, një fenomen i pazakontë për kryeqytetin.

Mjegulla e dendur ka shkaktuar vështirësi në qarkullimin e automjeteve, ndërsa mësohet se edhe në Rinas janë anuluar disa fluturime për shkak të këtij fenomen të pazakontë për vendin tonë.

Shqipëria prej fillimit të janarit është përfshirë nga moti i ftohtë dhe kjo mundtë jetë arsyeja e mjegullës së sotme në kryeqytet./Opinion.al

 

Pas