Sport

Tirana përmbys Kukësin dhe merr kreun e renditjes


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:22 - 21/02/20 |
Opi Nion

Tirana ka mposhtur Kukësin në takimin hapës të javës së 23-të të Kategorisë Superiore me rezultatin 1-2.

Bardheblutë përmbysin verilindorët në fundin e takimit, duke marrë edhe kreun e klasifikimit. Pa një pjesë të parë pa gola, janë djemtë e drejtuar nga Shpëtim Duro ato që kalojnë të parët në epërsi në minutën e 53.

Pjesa e parë do të mbyllet me rrjeta të paprekura, ndërsa të dytën e nisin verilindorët me vrull. Në minutën e 52-të, Kristi Vangjeli shkaktoi një autogol duke i dhuruar avantazhin e përkohshëm verilindorëve. Në minutën e 83 do të ndodhte edhe episodi që ndryshoi fatet e takimit. Teqja bën një ndërhyrje të gabuar në limitet e zonës dhe ndëshkohet me kartonin e dytë të verdhë duke lënë të tijtë me 10 lojtarë.

Idriz Batha realizoi golin e barazimit, pikërisht nga kjo goditje dënimi. Teksa 2 minuta më pas Torrasa shënoi golin e fitores për ekipin e Tiranës.

Tirana është në vendin e parë me 44 pikë, e ndjekur nga Kukësi me 42 dhe Partizani që ka një ndeshje më pak me 37./ Opinion.al

Pas