Aktualitet

Tirana përballet me të nxehtin, breshëri shkatërron grurin në KorçëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:01 - 01/07/22 |
Opi Nion

Në një kohë që Tirana përballet me temperatura të larta mbi 36 gradë celsius, Korça është përfshirë të breshrit.

Ditën e djeshme në qarkun e Korçës kapitur reshje të dendura të breshërit, duke shkaktuar probleme të mëdha sidomos tek fermerët.

Dëm të konsiderueshëm breshëri ka shkaktuar tek gruri, por edhe te bimët e mbjella apo dhe frutat./Opinion.al

Pas