Kryesore

“Ti kryeministrër unë President” Basha zbulon ofertën e Ramës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:10 - 10/07/20 |
Al Do

Kreu i PD, Lulzim Basha deklaroi se kryeministri Rama i ka dërguar nëpërmjet ndërmjetësve një ofertë sipas të cilës Basha do të bëhej kryeministër dhe Rama president.

Kjo sipas kreut të opozitës do të bëhet në funksion të heqjes së koalicioneve parazgjedhore.

“Për një muaj e gjysmë Rama ka dërguar ndërmjetësit e tij me të njëjtin mesazh, ti kryeministër unë president vetëm të heqim koalicionet. Ramës nuk i bëhet vonë për njerëzit.

Rama merakoset vetëm për pushtetin e tij. Ky ka qenë mesazhi i tij heqim koalicionet dhe ti kryeministër e unë president. Kështu e sheh Rama politikën si një pazar i ndyrë”, tha Basha. /Opinion.al

Pas