-U tha në Opinion

“Ti iu drejtove Bashës si kryeministër”, Açka-Garos: Sot i thua Berishës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:52 - 02/12/21 |
Opi Nion

Deputetja demokrate Flutura Açka dhe Drejtoresha e Komunikimit, Foltorja PD janë përfshirë në një debat gjatë diskutime për situatën politike e krijuar në selinë blu.

Garo tha se demokratët kërkojnë largimin e kryedemokratit Lulzim Basha nga partia dhe se delegatët do i bashkohen kuvendit të 11 dhjetorit.

Deputetja Açka i kujtoi Garos kohën kur ishte zëdhënësja e fushatës së PD dhe se në një takim i është drejtuar ati “kryeministër” dhe se sot cilëson kryeministër, Sali Berishën.

Garo : Të gjithë po dalin dhe po thonë që duan ndryshimin dhe kuvendi është i 11 dhjetorit. Më vjen keq që disave po iu lezeton kaq shumë karrigia e deputetit. Në këtë rast edhe Znj.Açka, unë them këtë gjë kam patur respekt për Açkën se kam menduar se do të sill diçka ndryshe.

Açka:Ti je në adrenalinë e Foltores. Unë nuk jam politikane tamam. Kemi qenë bashkë në një takim me gratë demokrate dhe ti iu drejtove Bashës, Z. Kryeministri i Shqipërisë.

Garo: Me një dëshirë për ta bërë Bashën kryeministër, çfarë domethënë?

Açka: Ju sot i thoni Berishës Kryeminsitër.

Pas