Politikë

Meta: Basha, lojë të dyfishtë për marrëveshjen e detit, pati implikime serioze


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:04 - 02/12/21 |
el ida

Presidenti Ilir Meta ka sulmuar kryetarin e PD Lulzim Basha, ndërsa për herë të parë ka artikuluar edhe rolin e tij në marrëveshjen e detit me Greqinë.

Sipas Metës Basha ka bërë një lojë të dyfishtë duke krijuar implikime serioze në raport me shtetin shqiptar.

“Po e them për herë të parë se Lulzim Basha ka bërë dopio lojë me Marreveshjen e Detit me Greqinë.

Ky qendrim i tij në raport me Marrëveshjen e Detit ka patur implikime shumë serioze në raport me shtetin shqiptar. Këtë e them për herë të parë dhe nuk dua ta zgjas më tej. Ky zotëria (Lulzim Basha) nuk mund të justifikohet për të gjitha thikat që i ka futur shtetit shqiptar. Në kohën kur ai ishte Ministër i Jashtëm ai anashkaloi Kryeministrin për çështjen e detit. Dhe po e them këtë për herë të parë sepse po abuzohet me këtë çështje”, tha Meta./Opinion.al

Pas