Bota

Thyen karantinën dhe tentuan të arratiseshin, ekzekutohet çifti


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:20 - 29/05/20 |
el ida

Një cift është ekzekutuar nga autoritetet e Koresë së Veriut pasi tentuan të thyenin karantinën si pasojë e koronavirusit.

Sipas asaj që raporton “Daily Mail”, ata u përpoqën qe të nxirrnin jashtë vendit nipin e tyre 14-vjeçar, dhe ta dërgonin atë tek prindërit e tij në Korenë e Jugut.

Djali shpëtoi nga vdekja për shkak të moshës së re, ndërsa burrë e grua u qëlluan me armë zjarri.

Kjo nuk është hera e parë që Koreja e Veriut diskutohet për vrasje të tilla.

Më herët u raportua se një zyrtar i lartë i tregtisë në Korenë e Veriut u ekzekutua nga autoritetet pasi shkoi në një banjo publike në vend që të qëndronte në karantinë, pas vizitës që zhvilloi në Kinë.

Sipas medias koreanojugore “Dong-a Ilbo”, zyrtari i lartë u arrestua dhe qëllua menjëherë pasi sipas autoriteteve vendase rrezikoi të përhapte koronavirusin/Opinion.al

Pas