Aktualitet

Thaçi nuk pyet për protestuesit, pi kafe 50 metra larg tyre


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:43 - 17/11/15 |
root

Pas miratimit të projektligjit për buxhetin e Kosovës për vitin 2016, ku opozita hodhi gaz dhe spraj, Zëvendëskryeministri, njëherësh ministri i Jashtëm, Hashim Thaçi është parë duke pirë kafe në njërin prej lokaleve afër selisë së qeverisë.

Vetëm 50 metra larg tij, po mbahet protesta e dhunshme e dhjetëra aktivistëve të partive opozitare. Bashkë me të eshte parë edhe ministri i Drejtësisë, Hajredin Kuçi, dhe ai i Bujqësisë, Memli Krasniqi.

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas