Sport

Teuta dhe Laçi eliminohen nga Conference League


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:02 - 12/08/21 |
Opi Nion

Teuta dhe Laçi janë eliminuar nga turneu Conference League. Ekipet shqiptare pësuan humbje në ndeshjet e tyre, respektivisht ndaj Shamrock, Anderlecht.

Durrsakët u mposhtën 2-0 në “Niko Dovana”, pas humbjes së ndeshjes së parë 1-0 në Irlandë. Dygolëshi i Gaffney (20’ dhe 62’) gjunjëzoi Teutën, që i jep lamtumirën Conference League.

Edhe Laçi e mbylli me humbje, me Anderlechtin që fitoi 2-1 në Belgjikë, pasi kishte mposhtur bardhezinjtë 3-0 në Shqipëri./ Opinion.al

Pas