Aktualitet

Temperatura të larta edhe sot, sa do të shënojë termometri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:12 - 13/08/21 |
Opi Nion

Orët e para të ditës së sotme sjellin në territorin shqiptar kthjellime dhe kalime të lehta vranësirash në zonat malore. Ndërsa orët e mesditës sjellin theksim të vranësirave në zonat malore, por nuk do të krijojnë mundësi për reshje. Zona e ulët dhe bregdetare edhe në pjesën e dytë të ditës do të jenë në dominimin e kthjellimeve.

Sipas MeteoAlb,temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por ulen në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 17°C deri në 39°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë.

 

Pas