Kryesore

Terrorizuan qytetarët!/Rama nga “5 Maji”:Do shkoj Veliaj me Maybach e tij dhe…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:56 - 31/12/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama së bashku me ministrin e Rindërtimit dhe kryetarin e Bashkisë Tiranë ka bërë dorëzimin e banesave të reja për 100 familje në zonën e “5 Majit”, të cilët u prekën nga tërmeti i 26 nëntorit.

Gjatë fjalës së tij, Rama tha se kjo zonë do të kjo do të jetë një ndër lagjet më moderne në Tiranë, bashkë me atë të Kombinatit.

Ndërsa shtoi se kjo është një përgjigje me vepra, ndaj atyre që kanë “sulmuar” qeverinë për rindërtimin.

Kjo është një përgjigje me vepra e atyre fjalëve dhe maskarallëqeve që janë thënë, nuk është se kanë ulur energjinë time, kanë stresuar kaq shumë njerëz, kanë ngatërruar kaq shumë fqinj me njëri tjetrin, kanë futur frikën tek komunitetet nga Kombinati tek “5 Maji” por edhe në qytete të tjera. Jo shtëpitë nuk do ndërtohen kurrë, do ju marrin tokat për të bërë vilat e tyre. Jo po do jua prishin juve për tua dhënë oligarkëve. Një mizerabilitet i luftës së pakuptimtë për pushtet. E bëri të vështirë procesin për njerëzit. Në kombinat ka njerëz që mendojnë se natën do shkojnë oligarkët për tu marrë tokat, dhe do shkojë lali Eri me makinën e tij Maybach dhe me Lamborghinin e tij”-tha Rama./Opinion.al

Pas