Aktualitet

Terrorizmi, ambasada e SHBA në alarm: Bëni kujdes!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:19 - 23/11/15 |
b.f

TIRANE- Rreziku i sulmeve terroriste në Shqipëri ka vënë në alarm ambasadën e SHBA. Përmes një njoftimi në faqen e saj online, ambasada u bën thirrje qytetarëve të saj që jetojnë në vendin tonë të bëjnë kujdes.

“Sulmet e fundit terroriste, qoftë nga ata lidhur me subjekte terroriste, apo autorë të veçantë, të shërbejë si një kujtesë se qytetarët e SHBA duhet të mbajnë një nivel të lartë të vigjilencës dhe të marrin hapat e duhura për të rritur ndërgjegjësimin e tyre të sigurisë.  Qytetarët amerikanë duhet të raportojnë çdo aktivitet të dyshimtë tek Policia e Shtetit duke formuar numrin 129”, thuhet në faqen e ambasadës amerikane.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas