Aktualitet

Tërmeti, rritet frikshëm bilanci i tragjedisë në Afganistan e PakistanBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:59 - 26/10/15 |
b.f

KABUL (Afganistan)– Një tërmet me magnitudë 7.5 Ballë goditi Afganistanin dhe Paksitanin duke shkaktuar një tragjedi të vertetë. Bilanci i viktimave rritet nga ora në orë. Aktualist CNN raporton për 146 viktima dhe dhjetëra të plagosur. Dymbëdhjetë nxënëses (10-15 vjeç) janë mes viktimave të fatkeqësisë natyrore. Ata nuk arritën të dilnin nga shkolla që u shemb totalist në provincën Takhar. Fotot më poshtë janë dëshmi e tmerrit që po kalojnë të afërmit e viktimave dhe të mbijetuarit.

151026094437-19-asia-quake-1026-exlarge-169151026093750-restricted-14-asia-quake-1026-exlarge-169 (1)151026071551-06-asia-quake-1026-exlarge-169

 

151026072920-09-asia-quake-1026-exlarge-169

 

151026084724-12-asia-quake-1026-exlarge-169

151026093942-16-asia-quake-1026-exlarge-169

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas