Aktualitet

Tërmeti goditi vendin pas mesnate, reagon Ministria e Mbrojtjes


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:56 - 24/09/20 |
Opi Nion

Ministria e Mbrojtjes ka dhwnw informacion zyrtar për tërmetin që goditi vendin tonë, pak pas mesnatës.

Sipas Ministrisë, tërmeti ka qenë me magnitudë 4.5 ballë dhe me thellësi 20 km në veriperëndim të qytetit të Cerrikut, ndërsa nga kontaktet me Policinë, nuk raportohet për dëme.

“Sipas informacioneve paraprake, me datë 24.09.2020 ora 01:25:10 IGJEUM ka regjistruar një lëkundje tërmeti me magnitudë 4.5 ballë me thellësi 20 km në veriperëndim të qytetit Cerrik. Nga komunikimi me Policinë e Shtetit dhe me Mbrojtjen Civile në Prefekturën Elbasan, nuk raportohen dëme apo probleme te ndryshme”, njofton Ministria e Mbrojtjes./ Opinion.al

Pas