Bota

Tërmet i fortë regjistrohet në Turqi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:00 - 26/06/20 |
Al Do

Turqia është goditur nga një tërmet i fortë mëngjesin e sotëm.

Sipas EMSC, lëkundjet e tërmetit ishin të shkallës 5.2 Rihter dhe në një thellësi 10 kilometra.

Epiqendra e tërmetit ishte në provincën perëndimore të Manisa, 71 kilometra nga qyteti turistik i Izmirit

Në një deklaratë, Guvernatorja e Manisa tha se nuk ka raportuar viktima ose dëme deri më tani.

Në Janar, Turqia u godit nga një tërmet i fuqishëm, 6.8 Rihter në provincën Elazig ku mbi 30 persona humbën jetën dhe mijëra mbetën të plagosur. /Opinion.al

Pas